Kuratorium Oświaty w Szczecinie

List Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty skierowany do dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek województwa zachodniopomorskiego

Szanowni Państwo

Dyrektorzy Przedszkoli, Szkół i Placówek,

województwa zachodniopomorskiego

Szanowni Państwo,

 

zbliżają się wakacje - czas letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży,  doskonała okazja do zabaw na  świeżym powietrzu i nad wodą, uprawiania różnych rodzajów sportów. Zwracam się z gorącym apelem do Państwa Dyrektorów o przypomnienie dzieciom i młodzieży w ostatnich tygodniach zajęć szkolnych zasad bezpiecznego zachowania się  podczas wakacji. Sprawi to, że ich zdrowie i życie będą lepiej chronione – zarówno w czasie wyjazdów, jak  i w miejscu zamieszkania. Pomocne mogą być prezentacje przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty w Szczecinie – „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, „Zagrożenia dzieci i młodzieży w aspekcie prawnym podczas wypoczynku”, „Zasady bezpieczeństwa oraz pomoc w nagłych wypadkach u dzieci”.

Z dotychczasowych doświadczeń wynika, iż wiele dzieci z naszego województwa nie ma możliwości skorzystania z wyjazdowej formy wypoczynku. Rozpoznając potrzeby środowiska szkolnego, proszę Państwa Dyrektorów o stworzenie uczniom możliwości bezpiecznych warunków wypoczynku i zabawy w miejscach ogólnodostępnych znajdujących się na terenie szkół i placówek.

Jednocześnie przypominam o akcji „Bezpieczna Woda", która jest inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale stanowi również cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Celem tej akcji jest popularyzacja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje Akcję „Bezpieczna Woda" we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Polską Organizacją Turystyczną, przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Komendy Głównej Policji i Centrum Turystyki Wodnej PTTK.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w załączonej broszurce.

Maria  Borecka

Zachodniopomorski  Kurator  Oświaty

Załączniki:
Download this file (Bezpieczna_Woda.pdf)Broszura16006 kB

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.