Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Zmiany w przepisach dotyczących warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania w tym organizacji kursów przygotowawczych dla kandydatów na wychowawców wypoczynku ora

Szanowni Państwo,

informuję, że nastąpiła nowelizacja rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. z 1997 r. Nr 12, poz. 67 z późn. zm.), której celem jest poprawa jakości i zwiększenie bezpieczeństwa opieki sprawowanej nad dziećmi i młodzieżą podczas wypoczynku organizowanego w czasie ferii letnich i zimowych oraz podniesienie wiedzy i umiejętności niezbędnych kierownikowi i wychowawcy wypoczynku w pracy z dziećmi i młodzieżą

Ogłoszone w dniu 22 stycznia 2015 r.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 stycznia 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. z 2015 r., poz. 109)

weszło w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia., tj. 30 stycznia 2015 r.

W związku z powyższym „Procedura wydawania zgody na organizację kursu na kierownika i na wychowawcę wypoczynku” została zmieniona idostosowana do zapisów ww. rozporządzenia.

Treść rozporządzenia oraz procedura wydawania zgody wraz z załącznikami dostępna jest na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie w Zakładce: Wypoczynek.

Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Maria Borecka

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.