Kuratorium Oświaty w Szczecinie

„Podstawowe zasady organizowania wyjazdów autokarowych dzieci i młodzieży” – informacja Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w Warszawie

Szanowni Państwo,
Organizatorzy wypoczynku dzieci młodzieży
Dyrektorzy szkół
województwa zachodniopomorskiego

Celem zwiększenia bezpieczeństwa podczas organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki, w tym wycieczek przedmiotowych, krajoznawczo – turystycznych, imprez wyjazdowych na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce „Wypoczynek" oraz na stronie internetowej bazy wypoczynku zamieszczane są aktualne materiały i informacje na ten temat.
Do Ministerstwa Edukacji Narodowej napływają sygnały, że organizowane przez szkoły wycieczki i imprezy nie realizują celów zgodnie z przepisami prawa oświatowego, w tym z treściami zawartymi w programach nauczania, ale coraz częściej mają charakter wyłącznie wypoczynkowy, co nie powinno mieć miejsca. Ponadto, szkołom zlecającym firmom zewnętrznym organizację wycieczek i imprez wydaje się, że w związku z wykupieniem usługi nie odpowiadają za bezpieczeństwo i opiekę nad uczniami.
Z związku z powyższym przypomina się dyrektorom szkół i placówek o obowiązkach wynikających z przepisów dotyczących organizacji wycieczek szkolnych, w tym o prawidłowym nad nimi nadzorze, zgodnie z zasadą, że dyrektor zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w szkole lub placówce, a także bezpieczne i higieniczne warunki uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez szkołę lub placówkę poza obiektami należącymi do tych jednostek.
W załączeniu, do wykorzystania, aktualna informacja dotycząca podstawowych zasad związanych z organizowaniem wyjazdów autokarowych dzieci i młodzieży, opracowana w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w Warszawie

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.