Kuratorium Oświaty w Szczecinie

70 LAT EDUKACJI W GMINIE KOBYLANKA

„Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia”– słowa francuskiego poety i pisarza Antoine’a de Saint-Exupéry’ego stały się mottem obchodów jubileuszu 70 - lecia Edukacji w Gminie Kobylanka. 

21 października 2016 roku cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi wzięła udział w uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza w intencji uczniów, pracowników i absolwentów szkół z Gminy Kobylanka. 

 

Tego dnia mury Zespołu Szkół Publicznych w Reptowie zgromadziły wielu gości: Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Szczecinie panią Izabelę Pawlak, Starostę Powiatu Stargardzkiego pana Ireneusza Rogowskiego i Wicestarostę Powiatu panią Iwonę Wiśniewską, Wójta Gminy Kobylanka pana Mirosława Przysiwka i Zastępcę Wójta panią Liliannę Janeczek, dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, księży gminnych parafii, obecnych i emerytowanych pracowników szkół i absolwentów.

Podczas uroczystej akademii Wójt Gminy Kobylanka wręczył pani Stefanii Błaszczeć, pani Marii Bartnickiej oraz pani Krystynie Owczarek - emerytowanym nauczycielkom o najdłuższym stażu pedagogicznym - wyjątkowe statuetki symbolizujące Gminę Kobylanka. 

W czasie przemówień gości nie zabrakło życzeń, gratulacji i wielu ciepłych słów. Galę jubileuszową uświetnili uczniowie, którzy zabrali gości na spacer ścieżką szkolnych lat, przypominając początki oświaty w gminie i prezentując jej najnowsze dzieje. Po uroczystej akademii był czas na wspomnienia, spotkania po latach i zwiedzanie okolicznościowych wystaw. 

Piątek 21. października był dniem otwartym. Szkołę odwiedziło wielu absolwentów oraz mieszkańców Reptowa, Kobylanki, Kunowa i okolic. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wystawy zdjęć z lat 1946 – 2016, prezentacje szkolnych kronik przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Była to też okazja, by wpisać się do pamiątkowej księgi. 

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.