Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Narodowe Czytanie – list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie
zachodniopomorskich szkół i placówek oświatowych,

3 września 2016r. odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Serdecznie zachęcam Państwa do włączenia się do tegorocznej akcji i zorganizowania w Waszych miastach, szkołach, instytucjach kultury, czy w gronie najbliższych wspólnego czytania wybitnej polskiej powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Zachęcam do zapoznania się z informacja na temat akcji na stronie internetowej www.prezydent.pl oraz wypełnienia znajdującego się tam formularza zgłoszeniowego.
Pod wspomnianym adresem dostępna będzie również adaptacja „Quo vadis” stworzona specjalnie na tę okazję przez Tomasza Burka, krytyka literackiego, eseistę i literaturoznawcę. Adaptacja została podzielona na 12 rozdziałów, co umożliwia wybranie danej części i przeczytanie jej niezależnie od pozostałych.

W załączeniu przekazuję Państwu przesłanie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy na Narodowe Czytanie 2016.


Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Magdalena Zarębska - Kulesza

Załączniki:
Download this file (20160726084646119.pdf)list Prezydenta RP250 kB

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.