Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Finał konkursu „Szczecin i region w słowie i obrazie” w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie w Szczecinie

2 czerwca 2016 roku w Auli I LO odbył się jubileuszowy finał X edycji autorskiego konkursu „Szczecin i region w słowie i obrazie”, któremu, jak co roku patronowali Prezydent Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty, którzy obok Rady Rodziców ILO, byli również fundatorami nagród.
Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie historii i kultury Szczecina i okolic oraz wyrażanie poczucia więzi z małą ojczyzną, z jej lokalną historią i tradycjami. Uczniowie, biorący udział w konkursie, mieli do wyboru trzy rodzaje artystycznej ekspresji: literacką, fotograficzną oraz plastyczną.

Pomysł na konkurs o tematyce regionalnej zrodził się w 2006 roku, w roku następnym odbyła się jego pierwsza edycja. Pierwotnie skierowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Szczecina, adresatami III edycji byli gimnazjaliści, IV edycję adresowano do obu typu szkół (gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych), a od 2011 roku beneficjentami ponownie zostali uczniowie gimnazjów z całego województwa.
X finał jak zawsze przebiegał w miłej atmosferze. Uświetniony został obecnością pani Małgorzaty Łabuń, zastępcy Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin.
Oprawę artystyczną przygotowała pani dr Anna Kondracka-Zielińska z uczniami klasy 2c, 2g i 1f. Program artystyczny „Ile wiemy o Szczecinie?”, zgodnie z zasadą ”bawiąc uczyć”, stał się dodatkową lekcją wiedzy o naszej małej ojczyźnie, jej historii i mieszkańcach.
Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie nagród wszystkim laureatom, prezentacja pokonkursowej wystawy oraz wspólne zdjęcia.


Laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:
 
Kategoria plastyczna:
1. Filharmonia Szczecińska– Julia Łabuz
Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie
opiekun: Elżbieta Borkowska
2. Mój Szczecin– Agnieszka Cygan
Gimnazjum nr 32 w Szczecinie
opiekun: Edyta Cygan
3. Filary polskiej Oświaty w Szczecinie– Koris Zabojszcz
Gimnazjum nr 2 w Szczecinie
opiekun: Magdalena Murawska
 
Kategoria fotograficzna:
1. Perły Szczecina– Julia Medzińska
Gimnazjum nr 10 w Szczecinie
opiekun: Wojciech Kaczor
2. Pogoń- Nina Waszczuk
Społeczne Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Szkoły Gimnazjalnej w Świnoujściu
opiekun: Katarzyna Woźniak
3. Szczecin dawniej i dziś– Patrycja Ilcewicz
Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków
opiekun: Renata Ogielska


Kategoria literacka:
1. Następny przystanek– Zofia Lichota
Gimnazjum nr 5 w Szczecinie
opiekun: Monika Cis-Szałańska
2. Szczecin dawniej i dziś- Krzysztof Andrulonis
Publiczne Gimnazjum w Przecławiu
opiekun: Małgorzata Osiewicz-Warlikowska
3. Moje miasto Szczecin- Monika Remiszewska
Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków
opiekun: Ewa Zagubień

Wystawę będzie można ponownie zobaczyć już we wrześniu w siedzibie Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.