Kuratorium Oświaty w Szczecinie

„Jakie źródło, taka woda”

Polsko - Niemiecka Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła" w Szczecinie realizuje interesujący polsko – niemiecki projekt "H2O" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego INTERREG.
W dniach od 30 stycznia do 2 lutego 2017 roku uczniowie Polsko – Niemieckiej Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła” w Szczecinie pod patronatem Stowarzyszenia Społeczno – Oświatowego „SENS” przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego „H2O” w ramach współpracy z Ośrodkiem Użyteczności Publicznej „Am Kutzowsee”- głównym organizatorem całego przedsięwzięcia, jak również z Polsko – Amerykańskimi Szkołami Prywatnymi i Wydziałem Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, partnerami ze strony polskiej oraz z Europaschule z Löcknitz, partnerem ze strony niemieckiej.
Udział w pierwszym etapie projektu pokazał, jak w niekonwencjonalny sposób można przyswoić tematy z zakresu przyrody. Cztery dni zgłębiania wiedzy o wodzie w formie wykładu, zajęć terenowych nad jeziorem Kutzow i profesjonalnych badań w laboratorium „pod chmurką” oraz w warunkach laboratoryjnych na Uniwersytecie Szczecińskim, pozwoliło uczniom wcielić się w rolę małego naukowca. Badania pod okiem ekspertów z Wydziału Biologii okazały się interesujące, czego wyrazem było zaangażowanie w zajęcia wszystkich uczniów. Dzięki zajęciom konwersacyjnym w szkole, uczniowie świetnie poradzili sobie językowo, nawiązując nowe kontakty z rówieśnikami z Niemiec.
Temat wody przewijał się przez cały czas, zarówno podczas zwiedzania Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, jak również podczas zajęć relaksacyjnych na pływalni w Schwedt.
Parafrazując słowa: „Jakie źródło, taka woda”, „Jakie kształcenie, taka wiedza uczniów”!

Załączniki:
Download this file (galeria_zdjec.docx)Galeria zdjęć5361 kB

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.