Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Gala wręczenia nagród w konkursie „Zmagania wojenne żołnierza polskiego na Pomorzu Zachodnim w czasie II wojny światowej”

23 maja 2017 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu „Zmagania wojenne żołnierza polskiego na ziemiach Pomorza Zachodniego w czasach II wojny światowej”.
Organizatorem konkursu był Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Zachodniopomorski.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem było podtrzymywanie pamięci o wysiłku zbrojnym polskich żołnierzy na Pomorzu Zachodnim podczas II wojny światowej, popularyzacja wiedzy o miejscach pamięci oraz rozwijanie zainteresowań młodzieży historią kraju i regionu.

W uroczystości wzięli udział: Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska – Kulesza, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak oraz Ks. Sławomir Kokorzycki – Prezes Fundacji Wspierania Kultury „Noc Poetów”.
Wojewódzki finał konkursu odbył się 3 kwietnia w Szczecinie. Spośród uczniów, którzy najlepiej rozwiązali test i napisali pracę na jeden z zaproponowanych tematów wyłoniono 10 laureatów:
Tomasz Marciniak i Arkadiusz Urbaniak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku, Jakub Król z Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie, Andżelika Nowaszczuk z Zespołu Szkół Nr 8 Technikum Zawodowe nr 4 w Szczecin, Edyta Gilewicz i Marta Pierzgalska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, Kacper Bielecki z II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie, Mateusz Krzak i Krystian Wądołowski z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie oraz Piotr Adamiak z Zespołu Szkół nr 9 im. R. Traugutta w Koszalinie.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.