Kuratorium Oświaty w Szczecinie

III Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Dla Młodzieży Gimnazjalnej

12 maja 2017 r. odbył się finał trzeciego już Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy, zorganizowanego przez Gimnazjum nr 18 im. Noblistów Polskich w Szczecinie i Wydział Zdrowia Publicznego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Zachodniopomorski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Polska Rada Resuscytacji oraz Prezydent Miasta Szczecin. 

Celem konkursu była przede wszystkim popularyzacja wśród młodzieży wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 58 szkół gimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego. Pięcioosobowe drużyny przystąpiły do etapu teoretycznego, na podstawie którego wyłoniono 10 najlepszych drużyn, które rywalizowały ze sobą w części praktycznej.
Na terenie Wałów Chrobrego, Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w Parku im. Stefana Żeromskiego w Szczecinie na każdą drużynę czekały profesjonalnie przygotowane punkty, w których należało jak najlepiej udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w pozorowanych nieszczęśliwych zdarzeniach.
Oceną drużyn zajmowała się szczecińska Ochotnicza Straż Pożarna i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po każdym wykonanym zadaniu sędzia omawiał z drużynami oraz ich opiekunami przeprowadzoną przez nich akcję ratowniczą.
Uczestnicy konkursu, po wykonaniu wszystkich zadań, udali się nad Odrę, by podziwiać pokaz ratownictwa przeprowadzanego przez wykwalifikowanych ratowników szczecińskiego WOPR oraz funkcjonariuszy Referatu Wodnego Miejskiej Komendy Policji w Szczecinie.
Wydarzenie zakończyła Uroczysta Gala, zorganizowana w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, podczas której wyłoniono zwycięzców konkursu i wręczono nagrody.
10 najlepszych drużyn w województwie zachodniopomorskim uplasowało się  na następujących miejscach:
I miejsce – Gimnazjum nr 18 w Szczecinie,
II miejsce – Gimnazjum nr 4 w Stargardzie,
III miejsce – Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim,
IV miejsce – Gimnazjum w Gryfinie,
V miejsce – Gimnazjum w Połczynie Zdroju,
VI miejsce – Gimnazjum w Chwiramie,
VII miejsce – Gimnazjum nr 46 w Szczecinie,
VIII miejsce – Gimnazjum w Kołobrzegu,
IX miejsce – Gimnazjum w Węgorzynie,
X miejsce – Gimnazjum w Gryficach.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.