Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Komunikaty dla uczniów i rodziców

Wręczenie nagród w konkursie „Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni” pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

26.02.2017r. w Przecławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród z wystawą w konkursie plastycznym “Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni” organizowanym przez Fundację Polskich Wartości pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs miał na celu upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych i Ich niezłomną walkę o wolną i niepodległą Polskę. Ponadto miał zainteresować dzieci i młodzież życiem i historią niezłomnych bohaterów, którzy w większości poświecili swoje życie dla wyznawanych idei, a których ówczesny system polityczny starał się wymazać z historii. Nagrody dla zwycięzców konkursu w imieniu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty wręczył Jerzy Sołtysiak, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty. Uroczystość rozpoczął Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Czytaj więcej...

Porozumienie na rzecz podnoszenia jakości kształcenia w szkołach województwa zachodniopomorskiego

25 stycznia 2017r. w Małej Sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza podpisała porozumienie z Rektorem Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr  hab. Edwardem Włodarczykiem, dotyczące współpracy w podejmowaniu różnorodnych działań na rzecz podnoszenia jakości kształcenia w szkołach województwa zachodniopomorskiego. 

 Podczas konferencji przedstawione zostały cele współpracy i zakres podjętych działań. W ramach podjętej współpracy Uniwersytet Szczeciński przeprowadzi badania dotyczące efektywności nauczania w szkołach województwa zachodniopomorskiego, które następnie zostaną przedstawione w postaci raportu. 

Czytaj więcej...

Betlejemskie Światło Pokoju

Jak co roku harcerze z Zachodniopomorskiej Chorągwi ZHP przybyli do Kuratorium Oświaty w Szczecinie, by przekazać Betlejemskie Światło Pokoju. Ten niezwykły symbol nadziei, miłości i pokoju miedzy narodami z rąk Druhny Zachodniopomorskiej Chorągwi ZHP hm. Elizy Gilewskiej oraz Adama Bajzerta i Barbary Bojarun z XXX Drużyny Harcerskiej Reduta oraz Zuzanny Gilewskiej z 4 Gromady Zuchowej Leśne Krasnale przyjęła Zachodniopomorska Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

Czytaj więcej...

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.