Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Komunikaty dla uczniów i rodziców

Ogłoszenie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty dotyczące wprowadzenia dyżurów związanych z organizacją kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Ogłoszenie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Rodzice,

 

informuję, że, w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:


• warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym,
• zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
• indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci,
• indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży,

Czytaj więcej...

Komunikat Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie zachowania bezpieczeństwa podczas ferii 2018

Komunikat Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie zachowania bezpieczeństwa podczas ferii

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,
Nauczyciele i Rodzice,
Drodzy Uczniowie!

 

Czas ferii zimowych jest okresem wypoczynku i beztroski dla dzieci, natomiast dla ich opiekunów powinien być okresem wzmożonej uwagi skierowanej na warunki bezpieczeństwa.


Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży pod profesjonalną opieką na pewno podniesie ich bezpieczeństwo, dostarczając jednocześnie  wspaniałych i pozytywnych wrażeń.


Należy pamiętać, że zima niesie ze sobą szczególne zagrożenia, którym sprzyjają zmienne warunki atmosferyczne. Dzieci pozostające w domu bez opieki osób dorosłych, nie zawsze potrafią same zorganizować sobie czas wolny w sposób ciekawy i bezpieczny.

Czytaj więcej...

List Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z okazji ferii zimowych

List Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z okazji ferii zimowych

Drodzy uczniowie szkół i placówek oświatowych
województwa zachodniopomorskiego!

 

Przed nami ferie zimowe – czas relaksu i odpoczynku po semestrze wytężonej pracy.
 
Wypoczywając, cieszcie się wolnym czasem, realizujcie swoje plany i rozwijajcie zainteresowania. Spędzając aktywnie czas, zawsze pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i innych. Wróćcie do swoich szkół uśmiechnięci, zdrowi, pełni nowych sił i energii.

 

Życzę Wam kreatywnego wypoczynku, nawiązania nowych przyjaźni, niezapomnianych chwil i  wrażeń, a także by czas ferii zimowych przyniósł Wam wiele radości i  pięknych wspomnień.

Czytaj więcej...

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.