Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Podsumowanie cyklu spotkań z dyrektorami i osobami prowadzącymi szkoły niepubliczne

Działalność szkół niepublicznych a zmiany w przepisach prawa oświatowego. Pod takim hasłem w dniach 9 – 19 października 2017 r. odbywały się narady dla dyrektorów i osób prowadzących szkoły niepubliczne na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Spotkania odbyły się w Polskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Kamieniu Pomorskim, Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Pyrzycach, Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie oraz Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Koszalinie.

W naradzie w Koszalinie uczestniczył Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Robert Stępień.

Podczas spotkań zostały przedstawione zagadnienia dotyczące przede wszystkim aktualizacji statutów szkół niepublicznych, miejsca szkolnictwa niepublicznego w nowym systemie oświaty, tendencji rozwojowych szkół niepublicznych wyników zewnętrznych egzaminów szkół w województwie. Na koniec przedstawiono uwagi i spostrzeżenia do pracy po przeprowadzonych, obligatoryjnych kontrolach sprawdzających realizację z art. 7 ust. 3 Ustawy o systemie oświaty za rok szkolny 2016/2017 oraz w wyniku analizy dokumentacji składanej przy ubieganiu się o pozytywną opinię kuratora oświaty oraz zmiany w przepisach prawa oświatowego. Po przerwie natomiast podjęto dyskusję na temat sprawach bieżących, a także w kwestiach, które zostały zasygnalizowane przez dyrektorów oraz osoby prowadzące szkoły niepubliczne.

Dziękujemy za liczne uczestnictwo Państwa w spotkaniach.

Poniżej zamieszczamy materiały prezentowane podczas narady oraz galerię zdjęć.

 

Szczecin, Koszalin

Kamień Pomorski, Pyrzyce

Załączniki:
Download this file (prezentacja.pdf)Prezentacja1620 kB

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.