Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Minister Edukacji Narodowej powołała członków Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych

4 stycznia br. Minister Edukacji Narodowej pani Anna Zalewska powołała członków Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych, w której skład wchodzą dyrektorzy szkół prowadzących kształcenie zawodowe (techników i branżowych szkół I stopnia) reprezentujący różne branże.


Przewodniczącą Rady została Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pani Marzena Machałek.


Z rąk pani minister powołanie odebrali, reprezentujący dyrektorów szkół branżowych i technicznych w województwie zachodniopomorskim, Dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie pani Elżbieta Moskal oraz Dyrektor Zespołu Szkól nr 10 im. Bolesława Chrobrego w Koszalinie pan Tomasz Lampkowski.


Rada Dyrektorów Szkół Zawodowych będzie wspierać Ministra Edukacji Narodowej i Kuratorów Oświaty w zakresie wypracowania i konsultowania nowych rozwiązań dotyczących systemu szkolnictwa zawodowego w Polsce. Członkowie Rady będą proponować zmiany w kształceniu zawodowym, w tym w tworzeniu rozwiązań organizacyjno-prawnych, a także będą brali udział w prowadzeniu wstępnych konsultacji nowych rozwiązań w środowisku dyrektorów szkół i współpracujących z nimi pracodawców.


Jednym z zadań Rady będzie aktywny udział jej członków w działaniach promujących szkolnictwo zawodowe, w szczególności w środowisku pracodawców.


Podczas uroczystości Kuratorium Oświaty w Szczecinie reprezentowały Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Dyrektor Wydziału Kształcenia Branżowego pani Urszula Berlińska.

 

Zdjęcia: Ministerstwo Edukacji Narodowej

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.