Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Spotkanie „Budowanie zespołu, delegowanie zadań”

W dniu 13 grudnia 2017 r. miało miejsce w Zespole Szkół w Resku kolejne spotkanie dyrektorów branżowych i technicznych szkół ponadgimnazjalnych organizowane w ramach działań programowych Rady Edukacyjnej przy Zachodniopomorskim Kuratorze Oświaty.
W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy szkół z powiatów choszczeńskiego, gryfickiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego oraz m. Świnoujście oraz przedstawiciele Wydziału Kształcenia Branżowego - dyrektor Pani Urszula Berlińska wraz z wizytatorami.
Przedstawicielka PODN w Stargardzie - Pani Krystyna Bugajna dokonała analizy wyników egzaminów maturalnych w zestawieniu ostatnich trzech lat oraz wskazała najistotniejsze przyczyny i uwarunkowania niskich wyników maturalnych z j. polskiego i matematyki w naszym województwie. Zaprezentowana analiza stanowiła inspirację do ożywionej dyskusji na temat przyczyn niesatysfakcjonujących wyników oraz możliwości wdrażania nowych metod i rozwiązań w celu podniesienia efektywności nauczania.
Pan dyrektor Tomasz Korytkowski (Zespół Szkół nr 1 w Stargardzie) przedstawił szeroką paletę możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych wspierających realizację działań dot. kształcenia u uczniów kompetencji kluczowych, dodatkowych lekcji matematyki, udziału w wymianach praktyk i staży zawodowych, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Ciekawe i inspirujące przykłady dobrych praktyk w szkole zaprezentowała Pani dyrektor Zespołu Szkół z Łobza Jolanta Manowiec.
Natomiast dyrektor Zespół Szkół w Resku Pan Dariusz Siemasz - gospodarz spotkania, omówił koncepcję i stosowane zasady budowania zespołów oraz delegowania zadań w oparciu o własne długoletnie doświadczenie zawodowe.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.