Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Szkolenie dla dyrektorów szkół branżowych w ramach Rady Edukacyjnej

13 listopada 2017 r. w Szczecińskim Parku Technologicznym przy ul. Niemierzyńskiej 17a odbyło się pierwsze spotkanie szkoleniowe dla dyrektorów szkół branżowych województwa zachodniopomorskiego w zakresie zarządzania szkołą. Konferencja zorganizowana została przez Wydział Kształcenia Branżowego Kuratorium Oświaty w Szczecinie w ramach Rady Edukacyjnej. Pani Urszula Berlińska - Dyrektor Wydziału Kształcenia Branżowego Kuratorium Oświaty w Szczecinie – przywitała zebranych gości i podkreśliła konieczność podniesienia jakości we wszystkich szkołach w województwie, a zwłaszcza w szkołach o najniższych wynikach z matematyki poprzez diagnozowanie potrzeb szkół i opracowanie kompleksowych, systemowych działań poprawy efektywności kształcenia w poszczególnych szkołach.

W pierwszej części spotkania prelegenci: p. Grażyna Kowalewska, p. Andrzej Kobylec, p. Grzegorz Szyjka i p. Gabriela Kopacka poruszyli tematykę zarządzania wynikami (EWD, analiza, diagnoza) i wykorzystania wyników egzaminów do doskonalenia jakości pracy szkoły. Część druga poświęcona była zagadnieniom planowania działań pod kątem osiągania lepszych wyników z przedmiotów ogólnych oraz zawodowych (prelegenci p. Dariusz Siemasz, p. Gabriela Kopacka, p. Grzegorz Szyjka). Na zakończenie spotkania p. Elżbieta Moskal omówiła znaczenie i możliwości certyfikacji ISO w szkole zawodowej.

 

Załączniki:

- Zarządzanie wynikami i wykorzystanie wyników egzaminów do doskonalenia jakości pracy szkoły

- Zarządzanie wynikami (analiza, diagnoza) i wykorzystanie wyników egzaminów do doskonalenia jakości pracy szkoły

- Planowanie działań pod kątem osiągania lepszych wyników z przedmiotów zawodowych

- Planowanie działań pod kątem osiągania lepszych wyników z przedmiotów ogólnych

- Planowanie działań pod kątem osiągania lepszych wyników z przedmiotów zawodowych

- Analiza wyników egzaminów zewnętrznych

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.