Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Przepisy prawa dotyczące wprowadzania do SIO danych dotyczących uczniów niepełnosprawnych

Szanowni Państwo Dyrektorzy

publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych,

przedszkoli, szkół i placówek województwa zachodniopomorskiego

 

W związku z prowadzonymi w całej Polsce przez urzędy kontroli skarbowej postępowaniami kontrolnymi w zakresie prawidłowości naliczania wysokości części oświatowej subwencji ogólnej  na podstawie danych wykazywanych w Systemie Informacji Oświatowej, w załączeniu przekazuję informację na temat przepisów prawa w tym zakresie.  

Jednocześnie pragnę przypomnieć, że podstawą wykazania ucznia jako niepełnosprawnego w Systemie Informacji Oświatowej jest posiadanie przez niego aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanego przez zespół orzekający działający w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym w poradni specjalistycznej. W rozporządzeniach MEN z dnia 17 listopada 2010 r.:

- w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i  młodzieży niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie w przedszkolach, szkołach i oddziałach ogólnodostępnych lub integracyjnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 414);

- w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci
i  młodzieży niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie w specjalnych przedszkolach, szkołach i oddziałach oraz ośrodkach (Dz. U. z 2014 r. poz. 392);

określone zostały rodzaje niepełnosprawności uprawniające ucznia do uzyskania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.