Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Aktualizacja danych w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych

Szanowni Państwo 

Przedstawiciele Jednostek Samorządu Terytorialnego,

 

uprzejmie informujemy, że w 2018 roku System Informacji Oświatowej funkcjonuje dwutorowo – w wersji tzw. starego SIO oraz w wersji zmodernizowanej, tzw. nowego SIO (ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej - t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2159 z późn. zm.). W związku z powyższym przypominamy o konieczność prowadzenia i aktualizowania Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych (RSPO). 

Uprzejmie prosimy o dokonanie weryfikacji wszystkich szkół i placówek zarejestrowanych w RSPO w Państwa Jednostkach Samorządu Terytorialnego i o dokonanie odpowiednich zmian i modyfikacji. W przypadku, gdy posiadają Państwo w swoich rejestrach szkoły lub placówki oświatowe, które już nie funkcjonują, to należy takie szkoły lub placówki zlikwidować w RSPO.

Zgodnie z art. 34 ustawy o systemie informacji oświatowej podmiot zobowiązany do przekazywania danych do RSPO, przekazuje dane identyfikacyjne szkoły lub placówki w terminie 7 dni odpowiednio od dnia założenia szkoły lub placówki, wydania zezwolenia na założenie szkoły lub placówki albo dokonania wpisu do ewidencji niepublicznych szkół i placówek. Art. 36 ww. ustawy reguluje obowiązek i terminy przekazywania aktualnych danych w razie zmiany danych objętych RSPO.

Jednocześnie przypominamy o konieczność  rozpatrywania wniosków o przyznanie danych dostępowych do bazy danych SIO składanych przez dyrektorów i pracowników szkół i placówek oświatowych. Zwracamy uwagę na fakt zmiany zasad rozpatrywania wniosków o przyznanie danych dostępowych dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz szkół i placówek oświatowych. Od 24 lipca 2017 wnioski dla:

  • kierowników jednostek samorządu terytorialnego rozpatruje kurator oświaty lub upoważniony pracownik kuratorium oświaty,
  • pracowników jednostek samorządu terytorialnego rozpatruje kierownik jednostki samorządu terytorialnego,
  • dyrektorów szkół i placówek oświatowych rozpatruje kierownik jednostki samorządu terytorialnego lub upoważniony pracownik jednostki samorządu terytorialnego,
  • pracowników szkół i placówek oświatowych rozpatruje dyrektor szkoły lub placówki oświatowej.

Niezbędne informacje, instrukcje techniczne i merytoryczne dotyczące prowadzenia RSPO oraz sposób składania i rozpatrywania wniosków o dostęp do bazy danych SIO zamieszczone są na stronie: https://pomocsio.men.gov.pl

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.