Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Zgłoszenia przez organizatorów zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych w celu zamieszczenia ich w wykazie zawodów Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Organizatorzy zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych działający na terenie szkól województwa zachodniopomorskiego 

 

Szanowni Państwo,

 

w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych liceów ogólnokształcących, publicznych techników i szkół branżowych I stopnia  na rok szkolny 2018/2019  stosuje się nadal przepis art. 20m ustawy z dnia  7 września 1991r. o systemie oświaty nakładający na kuratora oświaty  obowiązek  podania do publicznej wiadomości do końca lutego 2018r. wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum a następnie punktowane w procesie rekrutacji. Do kompetencji kuratora oświaty należy też określenie miejsca uznanego za wysokie w tych zawodach.  

 

W związku z powyższym prosimy Państwa o zgłaszanie w terminie do  15 lutego 2018r. zawodów organizowanych na terenie szkół, których uczestnikami są uczniowie gimnazjów lub klas gimnazjalnych.  Zgłaszane zawody powinny być organizowane przy udziale szkoły (tj. dla uczniów szkoły i za zgodą jej dyrektora) oraz dostępne dla wszystkich uczniów szkoły na jednolitych zasadach. Powinny również rozszerzać i wzbogacać formy działalności dydaktycznej szkoły. Ze względu na zapis  pkt. 18 załącznika nr 1 do rozporządzenia  Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18  stycznia 2017 r. w sprawie świadectw, dyplomów i innych druków szkolnych (Dz. U  z 2017r., poz. 170 ze zm.) nakazującego umieszczać na świadectwie  informacje o uzyskanych przez ucznia wysokich miejscach  w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych  organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym, należy zgłaszać konkursy  przynajmniej o takim zasięgu

 

Zachodniopomorski Kurator Oświaty, tworząc wykaz zawodów organizowanych przez siebie lub inne podmioty działające na terenie szkoły, będzie oceniał zakres rozszerzanych i wzbogacanych przez nie działań dydaktycznych oraz ich powszechną dostępność. Oznacza to, że zgłoszenie nie jest równoznaczne z umieszczeniem wpisanej formy współzawodnictwa w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonym przez  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019.

 

Załączony formularz, po wypełnieniu, należy nadesłać drogą elektroniczną (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) i pocztową (na adres: Kuratorium Oświaty w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 4; 70-502 Szczecin).

 

Ewentualne pytania w sprawach merytorycznych, związanych z wypełnianiem formularza proszę kierować do pani Katarzyny Parszewskiej  starszego wizytatora  w Kuratorium Oświaty w Szczecinie tel.  91 44 27 548, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.