Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Konferencja Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pt. „Jak zrozumieć dziecko i zmotywować je do działania” (7 marca 2018 r.)

Szanowni Państwo

 

Dyrektorzy szkół podstawowych publicznych i niepublicznych,
w województwie zachodniopomorskim,
studenci ostatnich lat studiów pedagogicznych wyższych uczelni w naszym województwie!

 

Serdecznie zapraszam na konferencję pt. „Jak zrozumieć dziecko i zmotywować je do działania”, która odbędzie się 7 marca 2018 r., w Audytorium im. prof. Skoczowskiego Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, przy ul. 26 Kwietnia 10 w Szczecinie.

 

Jej adresatem są dyrektorzy szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. W ramach współpracy z uczelniami wyższymi, do udziału w przedsięwzięciu zapraszam również studentów ostatnich lat kierunków pedagogicznych.


Konferencja wpisuje się również w nasze działania związane z podnoszeniem jakości nauczania i wychowania w województwie zachodniopomorskim.


Program konferencji:

 

11.00 – otwarcie konferencji przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
11.15 – 12.15 Wykład pana dra Marka Kaczmarzyka (Uniwersytet Śląski) nt. „Nowe spojrzenie na proces edukacji przez pryzmat znaczenia biologicznego podłoża”.
12.15 – 13.15  Wykład pana Bernarda Frugi  nt. „Rozpalić zapałem, czyli metody i techniki pracy nad motywacją i pozytywnym nastawieniem do zadań”.
13.15 – 13.45 Przerwa.
13.45 – 14.45 Wykład pani dr Joanny Aksman (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzejewskiego) nt. „Wpływ edukacji plastycznej na kształtowanie zdrowia psychicznego dzieci, w tym motywowania do działań indywidualnych i grupowych na przykładzie projektu przeznaczonego dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym Nauka – Sztuka - Edukacja, opartego na innowacyjnych podręcznikach oraz innowacyjnym schemacie prowadzenia warsztatów plastycznych”. Eksperyment jest prowadzony obecnie w 14 małopolskich szkołach.
14.45 – 14.50 Przewidywane zakończenie konferencji.


Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy.


W załączniku informacje o zaproszonych prelegentach.

 

 

Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Magdalena Zarębska – Kulesza

Załączniki:
Download this file (Informacja o wykładowcach.docx)Informacje o wykładowcach16 kB

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.