Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Dni Preorientacji Zawodowej dla Maluchów pod nazwą np. „Mój Tata/moja mama jest fachowcem…” – konkurs dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych
z województwa zachodniopomorskiego,

 

W dniach 20-24 listopada 2017 r. odbędzie się Drugi Europejski Tydzień Kwalifikacji Zawodowych „ODKRYJ SWÓJ TALENT”. Inicjatorem wydarzenia ETUZ jest Komisja Europejska. W celu jego popularyzacji odbędą się w szkołach: spotkania z młodzieżą szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, w tym warsztaty, seminaria, prezentacje, spotkania z rodzicami i uczniami, (zwiedzania szkoły, festyny, konkursy, warsztaty, konferencje, seminaria, spotkania informacyjne).

W związku z tym, że zagadnienia związane z preorientacją zawodową są przedmiotem zainteresowania już wśród najmłodszych dzieci, a z powodzeniem wdrażają je przedszkola, dlatego zwracamy się ze szczególną prośbą do dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi o popularyzację tego przedsięwzięcia.

Prosimy o zorganizowanie w dniach 20 - 24 listopada br. Dni Preorientacji Zawodowej dla Maluchów pod nazwą np. „Mój Tata/moja mama jest fachowcem…”.
Oferta dla przedszkoli obejmuje m.in.: zajęcia, konkursy plastyczne, spotkania z osobami zajmującymi się ciekawą pracą zawodową, itp., wg inwencji nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Najbardziej godne uwagi, według Państwa, udane przedsięwzięcia należy udokumentować w postaci scenariuszy i przesłać na adres e mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 28 listopada 2017r. Zostaną one upowszechnione na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie w zakładce - dobre praktyki.

Najciekawsze scenariusze z przeprowadzonych Dni Preorientacji Zawodowej dla Maluchów zostaną również uhonorowane nagrodami Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Liczymy na Państwa twórcze i interesujące propozycje, które wcześniej znajdą uznanie najmłodszych dzieci.
Osoba do kontaktu: specjalista w Wydziale Kształcenia Branżowego w Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Emilia Gwizd, tel. 4427536.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.