Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Rozpoczał się Kongres Edukacyjny pt. „Wspólna strategia edukacyjna szansą rozwoju regionalnego rynku pracy”

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom środowiska szkolnictwa branżowego, przedsiębiorców i pracodawców wspólnie z Powiatem Polickim oraz Powiatem Vorpommern-Greisfald, Kuratorium Oświaty w Szczecinie zorganizowało Kongres Edukacyjny pn. „Wspólna Strategia Edukacyjna Szansą Rozwoju Regionalnego Rynku Pracy".


Podczas Kongresu przedstawiona zostanie polityka oświatowa państwa min. w obszarze kształcenia dualnego, praktyk i staży zawodowych, powiązania edukacji zawodowej z regionalnym rynkiem pracy oraz możliwości polsko – niemieckiej współpracy przygranicznej. Zaprezentowana zostanie także oferta kształcenia branżowego polskich i niemieckich placówek oświatowych.

W Kongresie wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, przedstawiciele Ministerstw 5 niemieckich Krajów Związkowych z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie do Spraw Szkolnictwa Kultury i Młodzieży Brandenburgii, Kuratorzy Oświaty, przedstawiciele JST, przedsiębiorcy, przedstawiciele specjalnych stref ekonomicznych i klastrów edukacyjnych. Jest to pierwszy Kongres Edukacyjny o tak wysokiej randze i zasięgu zorganizowany Szczecinie.
Przedstawiane na nim zagadnienia będą obejmowały całościowo zmiany w polskim systemie oświaty oraz możliwości i korzyści płynące z polsko – niemieckiej współpracy w obszarze szkolnictwa branżowego i jego powiązania z regionalnym rynkiem pracy.

W dniu dzisiejszym o godzinie 13.00 nastąpi uroczyste otwarcie i rozpoczęcie Giełdy szkolnictwa zawodowego w Polsce i Niemczech przez Marka Subocza - Zachodniopomorskiego Wicewojewodę, Magdalenę Zarębską-Kuleszę – Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Andrzeja Bednarka – Starostę Polickiego.

„Giełda kształcenia zawodowego w Polsce i w Niemczech” odbywać się będzie w godzinach od 14.00 do 17.00 i skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, nauczycieli i dyrektorów szkół i placówek oświatowych.

Na temat „Reformy szkolnictwa zawodowego w Polsce – Polityki Oświatowej Państwa” w swoim wystąpieniu mówić będzie Piotr Bartosiak z Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Ministerstwa Edukacji Narodowej. O Gospodarce Morskiej i Śródlądowej referować będzie Janusz Karp z Departamentu Edukacji Morskiej i Renata Pal z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zasady funkcjonowania szkolnictwa dualnego w Niemczech przedstawi Kristina Hensen-Reifgens z Federalnego Instytutu Szkolnictwa Zawodowego w Bonn, natomiast zmiany programowe w polskim systemie edukacji zawodowej przedstawi Bożena Mayer – Gawron z Ośrodka Rozwoju Edukacji.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.