Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Zapobieganie Handlowi Ludźmi

 

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych


Ponieważ zbliża się czas wakacyjny zwracam się do Państwa z prośbą o przeprowadzenie w szkołach godzin wychowawczych, uwzględniających tematykę zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z szeroko pojętym handlem ludźmi.


W  dniu 17.08.2016 r. Rada Ministrów przyjęła Krajowy Plan Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018, w ramach którego przewidziano szereg działań prewencyjnych, szkoleniowych, dotyczących wsparcia ofiar handlu ludźmi oraz współpracy międzynarodowej w zakresie zwalczania i zapobiegania temu zjawisku


Zachęcam do skorzystania z bezpłatnych materiałów m.in. scenariusza zajęć, który został opracowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (do pobrania ze strony Handel Ludźmi). Ponadto Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dysponuje komiksami i płytami z materiałami edukacyjnymi, które mogą zostać przesłane do zainteresowanych dyrektorów
i nauczycieli.


Wszelkiej pomocy merytorycznej w tym zakresie udzielają zainteresowanym dyrektorom szkół, kierownikom internatów i nauczycielom pracownicy Wydziału ds. Europejskiej Sieci Migracyjnej i Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi w Departamencie Analiz i Polityki Migracyjnej MSWiA. Osobą wyznaczoną do kontaktu w tej sprawie jest Pani Agata Kobylińska (tel. 22 515 23 12, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )


Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Magdalena Zarębska – Kulesza

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.