Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Monitorowanie liczby uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej realizujących kształcenie dualne w ramach praktycznej nauki zawodu

Dyrektorzy
publicznych i niepublicznych
techników
i zasadniczych szkół zawodowych
województwa zachodniopomorskiego

Szanowni Państwo,
zgodnie z ustalonymi przez Ministra Edukacji Narodowej podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017, prowadzone będzie monitorowanie liczby uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej realizujących kształcenie dualne w ramach praktycznej nauki zawodu.
Celem monitorowania jest ustalenie ilu uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej, jak wynika z dokumentacji szkolnej, odbywa zajęcia praktyczne na zasadach dualnego systemu kształcenia, tj. na podstawie umowy o praktyczną naukę zawodu, zawartej pomiędzy dyrektorem szkoły a pracodawcą przyjmującym uczniów na praktyczną naukę zawodu (w przypadku uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej) lub umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego, zawartej pomiędzy młodocianym a pracodawcą (w przypadku uczniów zasadniczej szkoły zawodowej będących młodocianymi pracownikami).
W roku szkolnym 2016/2017 monitorowaniem objętych jest 100% uczniów technikum oraz 100% uczniów zasadniczej szkoły zawodowej (publicznych i niepublicznych z uprawnieniami szkół publicznych).
Monitorowanie odbywać się będzie w formie elektronicznej poprzez stronę internetową www.seo2.npseo.pl. Dyrektorów wytypowanych szkół proszę o wypełnienie zamieszczonych tam formularzy, dostępnych także na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tekstowe wersje formularza ankiety dostępne będą (w formacie .doc i .pdf) na stronie MEN.
Materiały, tj. instrukcja dotycząca rejestracji, logowania i wypełniania ankiet opublikowane zostaną na platformie SEO.
Ankiety będą widoczne na platformie SEO od terminu rozpoczęcia monitorowania, tj. od godz. 12.00 w dniu 30 listopada 2016r. Zostaną one przypisane wszystkim szkołom znajdującym się w bazie NPSEO, nie tylko tym wytypowanym do monitorowania. Natomiast o wypełnienie przypisanych ankiet proszę jedynie wytypowane przez Kuratorium Oświaty szkoły (w załączeniu).
Bardzo proszę Państwa Dyrektorów szkół o dokładne sprawdzanie zawartości skrzynek pocztowych podanych na platformie SEO w trakcie rejestracji, w tym zabezpieczeń antyspamowych, do których mogą trafiać informacje wysyłane automatycznie przez platformę SEO oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Załączniki:
Download this file (ZSZ_Tech.xlsx)Lista wytypowanych szkół59 kB

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.