Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Finał wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

30 stycznia br., w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Szczecinie, odbyły się eliminacje okręgowe Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik.


Organizatorem Turnieju są Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu.


Honorowy Patronat nad etapem wojewódzkim przedsięwzięcia objęła Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.


Przewodniczącym komisji konkursowej eliminacji okręgowych był wizytator w Wydziale Kształcenia Branżowego Kuratorium Oświaty w Szczecinie pan Grzegorz Szczepanik.


Motywem przewodnim całego Turnieju jest „Powiew wiosny”.


Konkurs stanowi kontynuację organizowanego od 1995 roku zawodowego turnieju związanego ze znajomością branży cukierniczej. Przedsięwzięcie jest trójstopniowe i ma zasięg ogólnopolski, a wspomniany już Zespół Szkół nr 6 w Szczecinie odpowiadał za organizację etapu wojewódzkiego.


Celem Turnieju jest m. in. podnoszenie rangi i jakości kształcenia zawodowego, rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania cukiernictwem, czy zapoznanie młodzieży z najnowszymi technikami i technologiami w cukiernictwie.


W konkursie wzięło udział czterech uczniów (Monika Urbaniak – uczennica III cukiernik WZDZ w Szczecinie, Monika Kalecińska – uczennica II cukiernik w ZS nr w Szczecinie, Daniel Majerowski – uczeń III cukiernik z ZS nr 6 w Szczecinie, Sebastian Lewandowski – uczeń III cukiernik w ZS nr 6 w Szczecinie).


Laureatami Turnieju zostali zostały Monika Kalecińska (I miejsce) oraz Monika Urbaniak (wyróżnienie).


Monika Urbaniak i Sebastian Lewadowski będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w etapie centralnym Turnieju we Wrocławiu w dniach 16 - 18 kwietnia 2018 br., natomiast Monika Kalecińska i Monika Urbaniak w Poznaniu w dniach 24 – 25 kwietnia 2018 br.


Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.