Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty wręczył nagrody zwycięzcom eliminacji okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to ciesząca się wysoką renomą przedmiotowa olimpiada organizowana od 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej. W województwie zachodniopomorskim realizowana jest wspólnie z Instytutem Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego.


Od wielu lat trzystopniowe eliminacje olimpijskie wyłaniają szkolną elitę historyczną, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją i drogą do sukcesu.


30 stycznia 2018 r. do rywalizacji w eliminacjach ustnych etapu okręgowego w Szczecinie przystąpiło 39 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wyłonionych spośród 70 uczestników.


Nagrody zwycięzcom konkursu wręczył, w imieniu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej - Kuleszy, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak. Laureatami zostali:

 

* Kasprzyk Szymon (100 pkt.) - XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie,
* Klucewicz Maciej (95 pkt.) - Zespół Szkół nr 1 w Szczecinku,
* Paszyński Kacper (95 pkt.) - II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

 

Nagrodzeni zagwarantowali sobie udział w eliminacjach centralnych Olimpiady, które odbędą się w dniach 7-9 kwietnia 2018 r.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.