Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Finał Dni Preorientacji Zawodowej dla Maluchów pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

24 stycznia br., w Przedszkolu Miejskim nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie, odbył się finał pierwszej edycji Dni Preorientacji Zawodowej dla Maluchów pn. „Mój tata/ moja mama jest fachowcem”.


Organizatorem przedsięwzięcia była Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.


W wydarzeniu wzięli udział: Zastępca Burmistrza Łobza pan Krzysztof Czerwiński, Zastępca Starosty Łobeskiego pani Grażyna Karpowicz oraz Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Łobzie pani Mariola Kotowicz.


Dni Preorientacji Zawodowej dla Maluchów zostały zorganizowane w ramach Drugiego Europejskiego Tygodnia Kwalifikacji Zawodowych „ODKRYJ SWÓJ TALENT”  w dniach 20 – 24 listopada 2017 roku. Inicjatorem przedsięwzięcia była Komisja Europejska.


Oferta dla przedszkoli obejmowała m.in.: zajęcia, konkursy plastyczne, spotkania z osobami posiadającymi ciekawą pracą zawodową. Najbardziej godne uwagi, według dyrektorów przedszkoli, udane przedsięwzięcia zostały udokumentowane w postaci scenariuszy.


Oceny i wyboru najlepszych dokonała komisja, składająca się z przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Szczecinie, która wzięła pod uwagę następujące kryteria:


• atrakcyjność metod i form pracy z dziećmi i środowiskiem;
• zaangażowanie bliższego i dalszego środowiska w inicjatywy i przedsięwzięcia placówki;
• zapoznanie dzieci z oryginalnymi zawodami swoich rodziców;
• realizowanie treści wychowawczych promujących pożądane zachowania społeczne;
• sposoby wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce;
• uzyskane efekty.


Ze względu na dużą ilość otrzymanych scenariuszy, komisja przyznała 5 równorzędnych nagród, które ufundowała Zachodniopomorski Kurator Oświaty.


Poniżej lista wyróżnionych przedszkoli:


• Oddziały Przedszkolne w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Lotników Polskich w Świdwinie,
• Publiczne Przedszkole nr 32 w Szczecinie,
• Przedszkole Miejskie nr 1 w Łobzie,
• Przedszkole Publiczne nr 14 w Koszalinie,
• Publiczne Przedszkole nr 50 w Szczecinie (oddział mieszczący się w innej siedzibie niż macierzyste przedszkole).

 

SCENARIUSZE ZAJĘĆ


Finał Dni Preorientacji Zawodowej dla Maluchów uświetnił występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Łobzie, które w przedstawieniu zaprezentowały pasje i zawody swoich rodziców.


Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu gratulujemy i życzymy wspaniałych pomysłów i dalszej pasji w twórczej pracy związanej z wdrażaniem preorientacji zawodowej w przedszkolach.

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.