Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Seminarium pn. „Polskie drogi do niepodległości” z udziałem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

15 stycznia br., w hotelu New Skanpol w Kołobrzegu, rozpoczęło się czwarte wyjazdowe seminarium „Polskie drogi do niepodległości”.


W pierwszym dniu spotkania wzięła udział Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.


Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach cyklu certyfikowanych szkoleń „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”, za które odpowiada Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.


Cykl szkoleń adresowany jest do nauczycieli historii i innych przedmiotów humanistycznych i został podzielony na dwa lata – w pierwszym omówione zostaną dzieje dążeń niepodległościowych do 1918 roku, w kolejnym: walka o kształt granic Rzeczypospolitej.


Podczas szkolenia w Kołobrzegu, pod względem merytorycznym, zostanie opracowany okres od konfederacji barskiej (1768 rok) do listopada 1918. Spotkanie zostało podzielone na cztery bloki tematyczne: polski czyn zbiorowy; zesłańcy, uchodźcy, emigranci; organizacje i partie polityczne oraz kultura.


Warsztaty dla nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego przeprowadzą pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej ze Szczecina i Łodzi wraz z zaproszonymi gości i ekspertami.


Do udziału w konferencji zaproszenie przyjęli prof. prof.: Tomasz Schramm z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Mariusz Korzeniowski z Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej, Janusz Farys i Danuta Dąbrowska z Uniwersytetu Szczecińskiego.


Seminarium potrwa do 17 stycznia.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.