Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Współpraca Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Archiwum Państwowego w Szczecinie oraz Fundacji Polskich Wartości

28 grudnia br., w Sali Konferencyjnej Kuratorium Oświaty w Szczecinie, odbyła się konferencja prasowa zorganizowana w związku z  uroczystym podpisaniem porozumień między Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Archiwum Państwowym w Szczecinie oraz Fundacją Polskich Wartości.


W konferencji wzięli udział: Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza, Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie dr hab. Krzysztof Kowalczyk oraz Prezes Fundacji Polskich Wartości pan Wojciech Woźniak.


Porozumienia zostały zawarte w związku z ogłoszonym, przez Ministra Edukacji Narodowej Annę Zalewską, rokiem szkolnym 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” oraz przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.


Porozumienia te dotyczą współpracy powyższych  instytucji w podejmowaniu różnorodnych działań na rzecz edukacji historycznej i regionalnej dzieci i młodzieży, a także wychowania ku wartościom patriotycznym.


Podczas konferencji Zachodniopomorski Kurator Oświaty przedstawiła ideę i cele zawartego porozumienia, planowane działania oraz zadania Kuratorium w ramach umowy. Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie przedstawił zakres wiedzy, tło historyczne i najważniejsze elementy będące przedmiotem działań edukacyjnych kierowanych do uczniów zachodniopomorskich szkół i placówek oświatowych w ramach obchodów w 2018  r. 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zadania Archiwum Państwowego w ramach umowy. Prezes Fundacji Polskich Wartości mówił o zadaniach Fundacji w ramach umowy oraz pierwsze planowane przedsięwzięcie, które rozpocznie współpracę w styczniu 2018 r. (konkurs „Szczecińskie Strajki 1988”).

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.