Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Betlejemskie Światło Pokoju

21 grudnia br. Betlejemskie Światło Pokoju zawitało już po raz kolejny do Kuratorium Oświaty w Szczecinie.


Ten niezwykły symbol z rąk hm. Elizy Gilewskiej oraz towarzyszących jej harcerzy z Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP przyjęła Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.


Betlejemskie Światło Pokoju to ogień, który płonie bezustannie w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Już po raz 27. harcerze i harcerki z całego świata stają się strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju. W Szczecinie zagości m.in. na stołach potrzebujących w szpitalach, podczas Wigilii dla Samotnych, w  instytucjach rządowych, samorządowych, parafiach i domach harcerzy.


Mottem tegorocznej akcji są słowa: "W Tobie jest światło".


Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Wskazuje na  dogłębne przenikanie ludzkiego życia światłem Jezusa, który “mrok rozjaśnia” i jest naszym Zbawicielem. Każdy zuch, harcerz, instruktor może stać się człowiekiem niosącym światło, czyli niosącym Jezusa w świat.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.