Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Spotkanie wigilijne w Przedszkolu Publicznym nr 27 „Żagielek”

21 grudnia br. Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz starszy wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego i Specjalnego pani Elżbieta Kintop wzięły udział w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 27 „Żagielek” w Szczecinie.


Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną, przygotowaną przez nauczycieli i przedszkolaków, poprowadzoną w formie edukacyjnej.


Podczas przedstawienia w kreatywny sposób poruszono ważne tematy wigilijne: tradycja drzewka świątecznego, stołu wigilijnego, opłatka, nakrycia dla niespodziewanego gościa, czy prezentów pod choinką. Dzieci mogły poczuć zapach choinek z rożnych stron świata, wspólnie udekorować, wraz z panią Kurator i panią wizytator,  drzewko świąteczne oraz ubrać stół wigilijny.


Niezwykle miłym akcentem było wręczenie sobie wzajemnie świątecznych upominków. Nikt z zaproszonych gości nie wyszedł z pustymi rękami.


Podczas spotkania oprawę muzyczną zapewnił zespół, w którego skład wchodzą rodzice przedszkolaków, na co dzień występujący w Filharmonii w Szczecinie.


Na zakończenie wszyscy zebrani udali się na przygotowany świąteczny poczęstunek.

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.