Kuratorium Oświaty w Szczecinie

XIV Szczecińska Olimpiada Integracyjna pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

13 grudnia br., Szkoła Podstawowa nr 74 w Szczecinie już po raz czternasty zorganizowała Szczecińską Olimpiadę Integracyjną.


Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.


Szczecińska Olimpiada integracyjna to sportowe przedsięwzięcie organizowane dla osób niepełnosprawnych ze szkół specjalnych, integracyjnych oraz ośrodków specjalnych. Celem wydarzenia jest integracja uczniów z rożnych szkół i ośrodków oraz promocja ruchu i zdrowego stylu życia.


Zaproszenie do udziału w zmaganiach sportowych przyjęły drużyny z 8 placówek, w których uczą się dzieci z niepełnosprawnościami. Były to: Szkoła Podstawowa nr 41 w Szczecinie, Szkoła Podstawowa nr 54 w Szczecinie, Publiczna Szkoła Podstawowa “Na Głębokiem” w Szczecinie, Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie, Zespół Szkół Specjalnych w  Stargardzie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tanowie, Specjalny Dzienny Ośrodek Terapeutyczno – Edukacyjno - Wychowawczy Dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem "RAZEM" w Szczecinie oraz Punkt Przedszkolny “Dzwoneczek” w Szczecinie. 


W trakcie 10 konkurencji sportowych, przy wsparciu studentów Instytutu Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, startujący spełnili swoje największe marzenia o zwycięstwie.


Na zakończenie wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali złote medale, dyplomy i nagrody.

 

Zdjęcia wykonał Mateusz Szklarski

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.