Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Wręczenie Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów

14 grudnia br., w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się Uroczystość Wręczenia Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

 

W uroczystości wziął udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć.

 

Gospodarzem uroczystości była Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

 

Podczas spotkania dyplomy odebrało 64 Stypendystów z powiatów: choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego i miasta Świnoujście.

 

Pozostali Stypendyści odebrali swoje dyplomy podczas uroczystości, które odbyły się 27 listopada w Szczecinie oraz 1 grudnia w Koszalinie.
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden - najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem, albo  uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.
 
Za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017  Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 184 uczniom z województwa zachodniopomorskiego.

 

Uroczystość uświetnił koncert studentek Akademii Sztuki w Szczecinie pracujących pod kierunkiem prof. Mariusza Dereweckiego: sióstr Róży i Kajetany Pustelniak, które wykonały: I Sonatę na dwoje skrzypiec - Sergiusza Prokofiewa, część 1- Andante Cantabile, część 2 - Allegro op.56, „Duety” Grażyny Bacewicz i Intradę na dwoje skrzypiec George’a Philipp’a Teleman’a.

 

Warto dodać, że duet skrzypcowy sióstr Pustelniak ma na swoim koncie  sukcesy: I miejsce w 27 Międzynarodowym Konkursie Młodych Wykonawców w Barletta 2017 -  Włochy i III miejsce w  III Nadbałtyckim Konkursie Duetów Smyczkowych Gdańsk 2017.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.