Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Ogólnopolski Konkurs Freblowski „Jesienne Obrazy malowane darami Froebla” – wernisaż prac z udziałem przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Szczecinie

6 grudnia br. starszy wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego i Specjalnego w Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Elżbieta Kintop wzięła  udział w wernisażu prac ogólnopolskiego Konkursu Freblowskiego „Jesienne Obrazy malowane darami Froebla”.

 

Wernisaż oraz sam konkurs, dla którego freblowskie dary stały się inspiracją, został zorganizowany przez Przedszkole Publiczne nr 54 w Szczecinie.


Celem konkursu było: rozbudzanie u dzieci fascynacji światem przyrody, zwrócenie uwagi na cykliczność występowania pór roku oraz na zmiany zachodzące w przyrodzie, kształtowanie kreatywności i wyobraźni dzieci, rozwijanie umiejętności tworzenia konstrukcji przy użyciu darów Froebla, propagowanie metodyki Froebla.


Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Przedszkolaki (pod kierunkiem nauczyciela) miały za zadanie wykonać pracę na temat "Jesienne Obrazy", która łączyła w sobie dary natury i dary freblowskie.

 

W wyniku nawiązania współpracy z przedstawicielami Froebel.pl przedsięwzięcie nabrało szerszego zasięgu. Przyłączyły się do niego chętne placówki z całej  Polski.

 

Organizator przygotował na terenie przedszkola wystawę przysłanych prac. Została ona zaprezentowana wszystkim grupom przedszkolnym oraz ich rodzicom. Każde dziecko miało możliwość, razem z opiekunem, wziąć udział w wyborze najciekawszej według nich pracy. Po zliczeniu głosów, 27 listopada nastąpiło ogłoszenie wyników.

 

Friedrich Froebel był niemieckim pedagogiem, teoretykiem i czołowym kreatorem wychowania przedszkolnego o orientacji humanistycznej. Był twórcą pierwszego systemu wychowania przedszkolnego zwanego fröbizmem. (źródło: wikipedia.pl).

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.