Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Spotkanie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z wolontariuszami akcji „Gwiezdne Mikołajki”

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza spotkała się z ponad setką wolontariuszy przygotowujących się do finału akcji „Gwiezdne Mikołajki”.

 

Akcja ma na celu niesienie pomocy ludziom potrzebującym i rozbudzania empatii wśród młodzieży.

 

Adresatami wydarzenia są wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych, Rodzinnych Domów Dziecka, fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci oraz najmłodsi mieszkańcy naszego województwa, którzy w okresie bożonarodzeniowym będą przebywać na dziecięcych oddziałach szczecińskich szpitali.

 

5 grudnia uczniowie i studenci w Szczecińskim Domu Sportu przygotowywali paczki mikołajkowe dla 1000 potrzebujących.

 

Organizatorem przedsięwzięcia jest szczeciński Dom Kultury Słowianin, który pod kierunkiem pana Jacka Janiaka przygotowuje akcję już po raz 25.

 

Młodych Wolontariuszy w niezwykłej pracy wspierała Zachodniopomorska Kurator Oświaty, która objęła akcję swoim Patronatem.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.