Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Uroczyste obchody 70-lecia Szkoły Podstawowej w Kliniskach Wielkich

24 listopada br. odbyła się uroczystość  jubileuszu 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Prof. Wiesława Grochowskiego w Kliniskach Wielkich.


Kuratorium Oświaty w Szczecinie reprezentowała Kierownik Oddziału Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Nowogardzie pani Helena Zagórska.


W spotkaniu wzięli także udział m. in.: byli dyrektorzy szkoły, nauczyciele i pracownicy, przedstawiciele  Urzędu Gminy i Miasta Goleniowa, Nadleśnictwa Kliniska, Zarządu Okręgu LOP ze Szczecina.


Kuratorium Oświaty w Szczecinie reprezentowała Kierownik Oddziału Wydziału Nadzoru


Od kilku tygodni cała społeczność szkolna przygotowywała się do tego ważnego dnia. Powstały niezwykłe zbiory pamiątek z dawnych lat (m. in.: kroniki, świadectwa, zeszyty, książki, fartuszki, mundurki szkolne, tarcze i odznaki uczniowskie, kolekcje zdjęć, rysunków, wycinków prasowych, opisów).


Uroczysty apel uświetniło przedstawienie omawiające losy pierwszych powojennych osadników na tych terenach, a następnie zaprezentowano kolejne etapy rozwoju szkolnego życia – czasy świetności harcerstwa, pamiętne wykopki, życie w dawnej szkole, aż po współczesne czasy. Przypomniano dawne piosenki, które razem z artystami nucili goście zgromadzeni na sali.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.