Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Szczecińskiego Centrum Montessori z udziałem przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Szczecinie

5 grudnia br. w nowej siedzibie Szczecińskiego Centrum Montessori odbyło się odsłonięcie tablic Pierwszej Szkoły Podstawowej Montessori BONA VENTURA i Przedszkola Montessori BONA VENTURA w Szczecinie.


Kuratorium Oświaty w Szczecinie reprezentowały starszy wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego i Specjalnego pani Elżbieta Kintop oraz specjalista w Wydziale Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli pani Iwona Urbanik.


W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele placówek oświatowych, księża z Collegium Salesianum w Szczecinie oraz pionierzy metody Montessori w Polsce państwo Dorota i Tomasz Rotowscy.


Przedstawicielki Kuratorium przywitał mały dżentelmen -  Igor (uczeń klasy czwartej), który poinformował, że będzie opiekunem naszych reprezentantek. Pokierował do szatni, a następnie odprowadził do sali, w której odbywała się uroczystość.


Podczas spotkania, którego kulminacyjnym punktem było odsłonięcie tablic, wszyscy zebrani mogli obejrzeć film, na którym uczniowie opowiedzieli na czym polega metoda nauczania Montessori i jakie są jej efekty.


Po uroczystości wszyscy goście mogli zobaczyć nową siedzibę szkoły, a także uczestniczyć w lekcji pokazowej.


Tym razem przewodnikiem przedstawicielek Kuratorium została mała Natasza, która pokazała wszystkie kąty tematyczne klasy: matematyczny, przyrodniczy, muzyczny oraz językowy. Przedstawiła także klasowego zwierzaka – świnkę morską.


Ogólną misją szkół Montessori jest nowoczesna edukacja, która poprzez zindywidualizowane nauczanie odpowiada na potrzeby dziecka i przygotowuje je do życia w XXI wieku.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.