Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie otrzymał Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie został laureatem ogólnopolskiego konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji, ogłoszonego przez Świętokrzyskiego  Kuratora Oświaty wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Dialogu Edukacyjnego i Targami Kielce S.A., pod  honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.


Celem konkursu było wyróżnienie placówek, które stosują w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.


Praca konkursowa polegała na przygotowaniu przez szkołę prezentacji multimedialnej opisującej działalność innowacyjną zespołu pedagogicznego, polegającą na wykorzystaniu innowacyjnych metod kształcenia, platform e-administracyjnych oraz e-narzędzi do kontaktu z rodzicami i uczniami.


Konkurs trwał od 24 kwietnia do 24 listopada 2017 r.


I etap konkursu polegał na przesłaniu  pracy konkursowej do Kuratorium Oświaty w Szczecinie, które przyznało nominacje placówkom w czterech kategoriach: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum lub liceum, technikum lub szkoła zawodowa.


ZSP w Chojnie otrzymał nominację do Nagrody „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji” w kategorii technikum lub szkoła zawodowa.


Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas uroczystej Gali w dniu 24 listopada 2017 r., w trakcie II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce oraz II Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji, w Centrum Kongresowym Targów Kielce.


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie otrzymał LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji za najlepszą prezentację w województwie zachodniopomorskim w  kategorii technikum lub szkoła zawodowa oraz Wyróżnienie Specjalne LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji, Szkoła Przyjazna Technologiom XXI wieku. Wyróżnienie specjalne ma charakter ogólnopolski i jest przyznawane jednej placówce w każdej kategorii.


Uroczystego wręczenia dyplomów i statuetek dokonali prof. dr hab. Zdzisław Ratajek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, członek Zarządu Targów Kielce Dariusz Michalak. W imieniu dyrektora ZSP w Chojnie nagrodę i wyróżnienie odebrali nauczyciele przedmiotów informatycznych p. Kamila Góra i p. Krzysztof Janik.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.