Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Kuratorium Oświaty w Szczecinie organizatorem konferencji nt. „Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji”

W dniach 27-28 listopada br. odbyła się w Stargardzkim Centrum Kultury  konferencja regionalna oraz spotkanie robocze współorganizowane z Instytutem Badań Edukacyjnych nt. „Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji”.

 

Organizatorem wydarzenia było Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

 

Konferencja zorganizowana była w ramach projektu systemowego pt. „Wspieranie realizacji I etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji”.

 

Wydarzenie skierowane było do: pracodawców, organizacji branżowych, przedstawicieli administracji centralnej i samorządu terytorialnego, pracowników urzędów pracy, firm szkoleniowych, dyrektorów szkół i nauczycieli, przedstawicieli rzemiosła, doradców zawodowych oraz instytucji i jednostek, które mogą być zainteresowane włączeniem się w działania w ramach ZSK.

 

Podczas konferencji zostały omówione założenia i cele Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz Polska Rama Kwalifikacji, sposób włączania kwalifikacji do ZSK, wyzwania rynku oraz zmiany w szkolnictwie zawodowym wynikające z potrzeb rozwojowych branż, a także omówiono europejski system transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET). 

 

Natomiast podczas spotkania roboczego, które odbyło się 28 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Stargardzie, uczestnicy wzięli udział w warsztatach opisywania kwalifikacji i włączania ich do ZSK.

 

Przedsięwzięcie skierowane było przede wszystkim do przedstawicieli szkolnictwa zawodowego, sektora gospodarczego i terytorialnego.

 

W załączeniu prezentujemy Państwu materiały dotyczące ZSK.

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.