Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Uroczystość Wręczenia Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów

27 listopada br. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się Uroczystość Wręczenia Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.


W uroczystości wziął udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć.


Gospodarzem uroczystości był Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden - najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem albo  uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.

 

Za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017  Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 184 uczniom z województwa zachodniopomorskiego.


59 z pośród nich, z powiatów: polickiego i stargardzkiego oraz Miasta Szczecin odebrało dyplomy podczas dzisiejszej uroczystości.

 

64 Stypendystów z powiatów: choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego,pyrzyckiego i miasta Świnoujście odbierze Dyplomy podczas Uroczystej Gali, która odbędzie się 14 grudnia br. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Natomiast Gala zorganizowana dla 66 Stypendystów z powiatów: białogardzkiego, drawskiego, kołobrzeskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego, wałeckiego, miasta i powiatu koszalińskiego odbędzie się 1 grudnia br. w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie.

 

Uroczystość uświetnił żywiołowy koncert na wibrafon i marimbę studentów klasy perkusji p. mgr Antoniny Kadur Akademii Sztuki w Szczecinie: Marcin Rakowski i Piotr Kupczyński. W ich wykonaniu usłyszeliśmy: „Losa” Emmanuela Séjourné, „Ilijas” Nebojša Jovana Živkovića, Libertango Erica Sammut.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.