Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Uroczysta Inauguracja akcji charytatywnej Zespołu Szkół nr 5 pn. „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości - Szczecińskie Szkoły Dla Potrzebujących”

W sobotę, 25 listopada w Galerii Kaskada w Szczecinie aukcją charytatywną została zainaugurowana akcja pn. „Iskierka Radości - Szczecińskie Szkoły Dla Potrzebujących”, zorganizowana przez Zespół Szkół nr 5 w Szczecinie.


Celem akcji jest zaktywizowanie młodzieży szczecińskich szkół do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom.


Przez te 17 lat w ramach akcji udało się pomóc setkom potrzebujących dzieci: uczniom z rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej i materialnej oraz podopiecznym domów dziecka, czy pogotowia rodzinnego i opiekuńczego. Pomoc dotarła również do osób samotnych i opuszczonych.


Honorowy Patronat nad 17. edycją Iskierki Radości roztoczyła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej pani Agata Kornhauser-Duda, Wojewoda Zachodniopomorski i Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

 

Mecenatem objęli akcję Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin oraz Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.


Wśród darczyńców znaleźli się: Pierwsza Dama RP pani Agata Kornhauser – Duda, Prezes Rady Ministrów pani Beata Szydło, Reprezentacja Polski w piłce nożnej, czy reprezentanci Husarii Szczecin.


Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza ufundowała na licytację wielkiego pluszowego misia.


Spotkanie uświetniły występy dzieci ze szczecińskich przedszkoli oraz uczniów z szczecińskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.


To dopiero początek tegorocznej edycji akcji. Do lutego zbiórki będą kontynuowane w  szczecińskich placówkach oświatowych, a w marcu w Teatrze Współczesnym w Szczecinie odbędzie się Wielki Finał Iskierki Radości.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.