Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Konferencja „Oświata – Medycyna Bliżej Dziecka”

Dnia 22 listopada 2017 roku, już po raz dziewiąty, w Szkole Podstawowej nr 74 im. S. Grońskiego w Szczecinie odbyła się konferencja "Oświata - Medycyna Bliżej Dziecka" im. Marioli Budziach.


Organizatorami konferencji byli: Szkoła Podstawowa nr 74 oraz Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Zdroje".


W imieniu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie, w konferencji wzięła udział Dyrektor Wydziału Wspierania Edukacji, Analiz i Strategii pani Iwona Rydzkowska.


Tegorocznej edycji przyświecało hasło: „W trosce o zdrowie psychiczne. Wyzwania XXI wieku”.


Konferencja została podzielona na dwa moduły: medyczny i pedagogiczny. W module medycznym poruszone zostały zagadnienia związane z depresją wieku młodzieńczego oraz zaburzenia psycho-emocjonalne w chorobach endokrynologicznych u dzieci.


Motywem przewodnim modułu pedagogicznego był wpływ mediów na kształtowanie osobowości młodego człowieka.

 

Takie spotkanie to cenne źródło  wymiany informacji oraz doświadczeń   pracowników oświaty i pracowników służby zdrowia. Stwarza ono również niepowtarzalną okazję do 
zatrzymania się i pochylenie się nad problemami młodego człowieka.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.