Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Dziecko z cukrzycą w placówce oświatowej

W dniu 15 listopada 2017 r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się  szkolenie zorganizowane przez Ministerstwo Zdrowia, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki i Kuratorium Oświaty w Szczecinie dla  nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawców świetlic szkolnych pt. „Dziecko z cukrzycą w placówce oświatowej", które przeprowadziła pani dr n. med. Anita Horodnicka-Józwa specjalista chorób dziecięcych i diabetologii z Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Podczas szkolenia nauczyciele uzyskali podstawowe informacje na temat cukrzycy dzieci i młodzieży, metod i zasad jej leczenia, problemów psychologicznych dziecka chorego na cukrzycę, zasad współpracy nauczycieli z rodziną dziecka i pracownikami ochrony zdrowia. Najczęściej pytali o zakres opieki nad dzieckiem z cukrzycą, do którego na prośbę rodziców mogą się zobowiązać, sposób postępowania w przypadku złego samopoczucia dziecka oraz o zakres swojej odpowiedzialności w opiece sprawowanej nad dzieckiem w szkole.
W szkoleniu udział wzięło 104 nauczycieli.
Materiały edukacyjne związane z tematem szkolenia dostępne są na stronie internetowej:
Ministerstwa Zdrowia:  http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilaktyka/zdrowie-matki-i-dziecka/dziecko-z-cukrzyca
Towarzystwa Pomocy dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą: mojacukrzyca.pl

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.