Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Konferencja „Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechnianie edukacji włączającej” z udziałem Podsekretarza Stanu w MEN pana Macieja Kopcia

Zachodniopomorski Kurator Oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej zorganizował 20 listopada konferencję: „Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechnianie edukacji włączającej”. Konferencja odbyła się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

W konferencji wzięli udział: Podsekretarz Stanu w MEN pan Maciej Kopeć, Zachodniopomorscy Wicekuratorzy Oświaty panowie Jerzy Sołtysiak i Robert Stępień oraz dr hab. prof. US pan Marcin Wlazło.

Zorganizowana konferencja miała stanowić pomoc i inspirację dla dyrektorów szkół oraz kadry nauczycieli w zakresie organizacji efektywnego kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i zapewnienia tym uczniom wsparcia odpowiedniego do rozpoznanych potrzeb.

Podczas konferencji poruszane były takie zagadnienia, jak „ Istota edukacji włączającej w podnoszeniu jakości edukacji wszystkich uczniów”, którego prelegentem był prof. Marcin Wlazło, czy „Zmiany w przepisach prawa dotyczące organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”, którego prelegentem była starszy wizytator Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego pani Monika Piątkowska. Natomiast o „Upowszechnieniu dobrych praktyk dotyczących współpracy placówki doskonalenia nauczycieli ze szkołami” mówiły panie: Anna Kiełb – konsultant z Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Barbara Wolańska – wicedyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kołobrzegu, Katarzyna Karaźniewicz – Deczyńska – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu oraz Małgorzata Rogoża – pedagog w wymienionej szkole.
Do udziału w konferencji zostali zaproszeni także dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświaty województwa zachodniopomorskiego.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.