Kuratorium Oświaty w Szczecinie

II Zachodniopomorski Kongres Oświaty z udziałem Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty

W dniach 16 – 17 listopada 2017 roku w Hotelu AQUARIUS SPA w Kołobrzegu odbył się II Zachodniopomorski Kongres Oświaty.
W Kongresie wzięli udział Zachodniopomorscy Wicekuratorzy Oświaty panowie Jerzy Sołtysiak i Robert Stępień oraz pracownicy Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Kongres zainaugurował wykład Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Oświaty Narodowej pana Macieja Kopcia, który przedstawił zmiany w kształceniu i doskonaleniu nauczycieli. Natomiast Dyrektor Kształcenia Ogólnego MEN pani Katarzyna Koszewska mówiła o roli dyrektora szkoły w obliczu zmian w ustroju oświatowym.

Podczas Kongresu poruszane były również zagadnienia dotyczące: sposobów obrazowania rzeczywistości przez dziecko w kulturze ponowoczesnej, cyfrowej transformacji edukacji,  roli filharmonii w edukacji dziecka, finansowania szkolnictwa niepublicznego, czy dobrych praktyk szkół sportowych.
Pierwszą część Kongresu zakończył panel dyskusyjny „Wybór szkoły a rynek pracy”, w którym wziął udział Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Robert Stępień.
II Zachodniopomorski Kongres Oświaty został zorganizowany przez Szczeciński Park Naukowo – Technologiczny.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.