Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Polanowie z udziałem Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Polanowie rozpoczęły się w niedzielę, 12 listopada uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny z udziałem Wojska Polskiego.

Następnie na Rynku Miejskim odbyły się uroczystości patriotyczne z udziałem żołnierzy Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie oraz pocztów sztandarowych: Ochotniczych Straży Pożarnej w Polanowie i Żydowie, Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie, Szkół Podstawowych z gminy Polanów oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie. Na zaproszenie Burmistrza Polanowa Pana Grzegorza Lipskiego w uroczystości wzięli udział: poseł na Sejm RP pan Stefan Romecki, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Robert Stępień, Radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego pan Jan Kuriata i pan Adam Wyszomirski oraz Wicestarosta Koszaliński pan Dariusz Kalinowski.
Wydarzenie było okazją do wręczenia żołnierzom medali „Zasłużony Żołnierz RP” oraz aktów mianowania.
Samorząd Gminy Polanów uhonorował okolicznościowymi statuetkami osoby prowadzące wszechstronną działalność społeczno-kulturalną na rzecz mieszkańców miasta i gminy Polanów.
Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Polanowie oraz przeprowadzenie lekcji patriotyzmu otrzymali: płk dypl. Dariusz Sienkiewicz - Komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, a także jego zastępca ppłk mgr Włodzimierz Pigoń.
Na zakończenie mieszkańcy Polanowa mogli podziwiać defiladę wojskową, występ Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych oraz wystawę sprzętu wojskowego.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.