Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Rozstrzygnięcie konkursu na szkolną strefę harmonii

13 listopada br. odbyło się podsumowanie konkursu na szkolną strefę harmonii zorganizowanego przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Podczas uroczystej gali Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę reprezentowały: dyrektor Wydziału Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli w Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Monika Sierant oraz dyrektor Wydziału Informacji i Promocji w Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Małgorzata Duras.

Kampanią „Słyszę dobre dźwięki” Filharmonia przypomina, że o słuch powinniśmy dbać tak samo jak o właściwą dietę, czy wygląd skóry.
Z przeprowadzonych badań wynika, że jednymi z najbardziej „zanieczyszczonych” hałasem miejsc są szkoły, zwłaszcza podczas przerw.
Poziom zgiełku na szkolnych korytarzach nie tylko zaburza koncentrację, powoduje szybsze zmęczenie i pobudza agresję wśród dzieci i młodzieży, ale też w dłuższej perspektywie może być szkodliwy dla zdrowia. Szkolna wrzawa często osiąga poziomy zwykle spotykane w zakładach przemysłowych czy na lotniskach, a wystarczy niewiele, by na tym oceanie zgiełku stworzyć wyspę spokoju.
Konkurs na szkolne strefy harmonii odbył się w ramach prowadzonej przez Filharmonię w Szczecinie akcji społecznej, której celem jest przede wszystkim uwrażliwianie na to gdzie, w jaki sposób i jakie dźwięki odbieramy.
W konkursie wzięło udział dwanaście szkół z całego regionu.
Spośród zgłoszeń komisja konkursowa w składzie: pani Dorota Serwa - dyrektor Filharmonii Szczecińskiej, pan Paweł Kornicz – pomysłodawca akcji, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie i twórca strefy harmonii w tej szkole oraz pan Mikołaj Jarosz - firma ECOPHON, partner konkursu na szkolne strefy harmonii, wybrała trzech laureatów konkursu:
I miejsce: Zespół Szkół w Reczu za strefę harmonii przy „Klubie MO, czyli Melomana Osłuchanego” (opiekun: Grzegorz Jurkiewicz)
II miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących – Gimnazjum Integracyjne w Stargardzie za „Cichotekę” (opiekun: Marzena Pardel)
III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty w Karlinie za „Strefę ciszy” (opiekun: Agnieszka Suchecka)

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.