Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałam Integracyjnymi w Szczecinie

10 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, połączona z pasowaniem uczniów klasy I, uroczystym ślubowania klasy IV i klas VII oraz nadaniem odznaczeń uczniom klasy obronno – ratowniczej.

W uroczystości wzięła udział starsza wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego i specjalnego w Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Agnieszka Kuligowska.


Uroczystość uświetnili także swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miasta Szczecin oraz partnerskich służb mundurowych: Żandarmerii Wojskowej, Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz WOPR-u.

Wszyscy obecni obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły piękne dekoracje i kotyliony w barwach narodowych.

Następnie nastąpiło pasowani i ślubowanie uczniów oraz wręczenie odznaczeń uczniom klasy obronno – ratowniczej.

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w opanowaniu musztry, postawy patriotycznej i dyscypliny.

Przedstawiciele służb mundurowych wręczyli uczniom kolejne odznaczenia za dobre wyniki w nauce, aktywność w zajęciach proobronnych oraz właściwą postawę patriotyczną.

Nad prawidłowym przebiegiem tej części uroczystości czuwał twórca i opiekun klasy – pan Robert Wypart.

Uroczystość zakończyło odśpiewanie przez uczniów pieśni „Dezyderata”.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.