Kuratorium Oświaty w Szczecinie

70 lat Edukacji w Gminie Bielice

13 października br. odbyły się uroczyste obchody 70-lecia Edukacji w Gminie Bielice. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą pod przewodnictwem Proboszcza Parafii pw. MB Królowej Polski w Bielicach księdza Jana Farona.

Obchody Święta Edukacji w Gminie uświetnili swoją obecnością: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak, Starosta Pyrzycki pan Stanisław Stępień, Wójt Gminy Bielice pan Zdzisław Lech Twardowski, jego poprzednicy – pan Andrzej Ogłodziński i pan Jan Adamski, dyrektor Wydziału Kształcenia Branżowego w Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Urszula Berlińska, wizytator w Wydziale Nadzoru Pedagogicznego w Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Elwira Wolny, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Bielice, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice oraz przyjaciele bielickiej szkoły.
Gospodarzem uroczystości była Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielicach Małgorzata Woronowicz.
Podczas uroczystości szkoła otrzymała nowy sztandar, a pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielicach.
Wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć wspaniały występ artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły, a także wysłuchać opowieści o historii szkolnictwa na terenie gminy od pierwszych lat powojennych do roku obecnego.
Uroczystości towarzyszyła wystawa zdjęć i projekcja filmów obrazujących historię szkoły.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.