Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Marianowie

Święto Patrona Szkoły to dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Marianowie dzień szczególny – to oddanie czci Janowi Pawłowi II, głębsze poznanie jego nauki, szczególnie tej, kierowanej do dzieci.

W tegorocznych obchodach Dnia Patrona wzięli udział: Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska – Kulesza, wójt Gminy Marianowo Elżbieta Rink, Biskup Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Henryk Wejman, Dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego ks. Paweł Płaczek, wizytator diecezjalny Siostra Agnieszka Piątkowska oraz Proboszcz Parafii pw. Św. Pawła Apostoła w Kipsing w Kenii Ks. Jeremy Cabuga.


Podczas uroczystego apelu słowami Jana Pawła „ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” przywitała wszystkich zgromadzonych Dyrektor Szkoły Dorota Wiechcińska, nawiązując tym samym do dzieła, którego podjęła się społeczność szkoły – adopcji ucznia.

Gość specjalny uroczystości Ksiądz Jeremi Cabuga opowiedział o trudnych warunkach życia w Kenii. To właśnie stamtąd pochodzą dzieci, którym społeczność Szkoły Podstawowej w Marianowie pomoże zdobyć wykształcenie w ramach programu Adopcja Ucznia.

Wcześniej uczniowie mieli okazję poznać warunki życia kenijskich dzieci z relacji pani Agnieszki Chełstowskiej, która w ubiegłym roku szkolnym odwiedziła Kipsing z grupą katechetów.

Uroczystość uświetnił występ pt. „Świadek miłości”, przygotowany przez uczniów klas IV pod kierunkiem Pani Magdaleny Kwiatkowskiej i Pani Agnieszki Chełstowskiej.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.