Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Nauczyciel z województwa zachodniopomorskiego laureatem konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Nauczyciel – Wolontariusz Roku”

Zachodniopomorska Kurator Oświaty Magdalena Zarębska – Kulesza wzięła udział w uroczystej gali wręczenia nagród w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Nauczyciel – Wolontariusz Roku.

Ministerstwo Edukacji Narodowej do udziału w konkursie zaprosiło nauczycieli, którzy niosą pomoc innym i angażują się na rzecz osób lub instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego.

Podczas finału Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska nagrodziła 12 przedstawicieli kadry pedagogicznej, którzy swoim zaangażowaniem, bezinteresownością oraz wielkim sercem codziennie pokazują swoim uczniom czym jest niesienie pomocy innym. Najlepszych 3 otrzymało również nagrody finansowe MEN.

Zwycięzcą konkursu został pan Tomasz Przygoda nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie.

Wśród wyróżnionych nauczycieli znalazła się pani Ewelina Drop-Konieczna ze Szkoły Podstawowej we Wrześnicy.


Od wielu lat Pani Ewelina Drop-Konieczna potrafi pobudzić inicjatywę uczniów i rodziców poprzez inspirowanie ich do działań promujących m.in. szkołę, idee wolontariatu i patriotyczne wartości na forum szkoły i w środowisku pozaszkolnym. Jest założycielką i koordynatorką prężnie działającego Szkolnego Koła Wolontariatu, które skupia liczne grono uczniów.

Wraz z uczniami działającymi w S KW została wyróżniona udziałem w ogólnopolskim projekcie „Nakręceni Wolontariusze”. Docenieniem działalności społecznej i charytatywnej pani Eweliny Drop-Koniecznej było przyznanie tytułu Osobowości Roku 2015 i 2016 Powiatu Sławieńskiego oraz dwukrotne zdobycie tytułu: Nauczyciel Roku Powiatu Sławieńskiego (rok 2015, 2016) w plebiscytach organizowanych przez Dziennik Bałtycki.

Nominacji nauczycieli do konkursu dokonywali sami uczniowie. Kandydatów mogli zgłaszać także dyrektorzy szkół, placówek oświatowych, rodzice, przedstawiciele organów prowadzących lub nadzorujących szkoły i placówki oświatowe, a także przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą lub placówką oświatową.

Do MEN nadesłano blisko 250 zgłoszeń, w tym 15 z województwa zachodniopomorskiego:

Joanna Sochacka Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowogardzie,
Ilona Leszczyńska Zespół szkół Sportowych w Szczecinie,
Paulina Żebecka Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie,
Alicja Rachańska Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie,
Monika Bryła Zespół Szkół nr 2 w Koszalinie,
Joanna Gładzik – Gogol I Liceum Społeczne Fundacji \""LOGOS Świnoujście,
Anna Piasecka-Szymankiewicz VII Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Szczecinie,
Aniela Brzezicka I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie,
Maciej Dąbowski Szkoła Podstawowa nr 74 im Stanisława Grońskiego w Szczecinie,
Robert Wypart Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie,
Przemysław Landowski Szkoła Podstawowa nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie,
Natalia Warzyńska Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku,
Magdalena Roszak I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Stargardzie,
Lilianna Chrzempka V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Szczecinie.

Różnorodność działań podejmowanych przez wszystkich biorących udział w konkursie nauczycieli zasługuje na najwyższe uznanie. Gratulujemy Państwu i życzymy dalszych sukcesów.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.