Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Podsumowanie XXVIII Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bez Granic” pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

5 czerwca 2017r. w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące XXVIII Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Mathèmatiques sans frontières” (Matematyka bez Granic) – edycja polska, nad którym patronat objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty.


Od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Mathematiques sans frontieres" mający charakter zawodów międzyklasowych, skierowany do uczniów klas piątych i szóstych, trzecich klas gimnazjum oraz pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych.

Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w roku 1989 między innymi przez Akademię w Strasburgu. Objęła ona 87 klas szkół francuskich. Konkurs bardzo szybko zyskał dużą popularność w krajach Europy Zachodniej.

W XXVIII edycji konkursu , którego finał w kategorii szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (Senior) odbył się 7 marca 2017r., a w kategorii szkół podstawowych (Junior) odbył się 9 marca 2017r. Z regionu Lubusko-Zachodniopomorskiego w konkursie uczestniczyły 132 klasy (3118 uczniów) z 58 szkół.

Ogromne sukcesy w bieżącej edycji konkursu odniosły zachodniopomorskie szkoły.

1 miejsce w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim oraz 1 lokatę w Polsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. S.Dubois w Koszalinie.

2 miejsce w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim oraz 4 lokatę w Polsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie.

1 miejsce w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim oraz 14 lokatę w Polsce w kategorii szkół podstawowych klas piątych zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie.

Patronat nad Międzynarodowym Konkursem "Mathematiques sans frontieres" na terenie Polski obejmuje Polskie Towarzystwo Matematyczne.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.